Гуманітарна Допомога

Європейський Союз взяв на себе довготривале зобов'язання допомагати тим країнам, які цього потребують. Від моменту створення Служби ЄС із гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO) 20 років тому, ЄС надав фінансову допомогу у розмірі 14 мільярдів євро жертвам конфліктів і нещасть у 140 країнах світу.

Принципи допомоги

Надання гуманітарної допомоги ґрунтується на принципах гуманізму, нейтральності, об'єктивності та самостійності. Це означає, що допомога надається незалежно від національності, релігії, ґендерної приналежності, етнічних чи політичних уподобань.

У ECHO працює понад 400 людей у 44 відділеннях та 38 країнах; у організації також є штатний персонал, який знаходиться у Брюсселі. Це дозволяє ЄС швидко реагувати на надзвичайні ситуації. Працівники відділень мають можливість негайно прибути у зону загострення кризи для проведення необхідної оцінки ситуації на місці. Після цього вони здійснюють моніторинг щодо виконання гуманітарних проектів, які фінансуються ЄС. Наразі ECHO очолює Крісталіна Ґеорґієва, Єврокомісар з міжнародної співпраці, гуманітарної допомоги та врегулювання криз.

Робота з партнерами

Проекти впроваджуються за допомогою партнерів ЄС,  зокрема агенцій ООН, неурядових та міжнародних організацій (наприклад, Червоного Хреста). ЄС може попросити своїх партнерів надати будь-яку допомогу: від забезпечення їжею, одягом або притулком до охорони здоров'я, води чи санітарного спорядження; також прохання можуть стосуватися відбудови інфраструктури, надання психологічного допомоги тощо.

Однак ЄС реагує не лише на головні події, про які йдеться у світових новинах. Щороку ECHO проводить так звану «оцінку забутої кризи» (forgotten crisis assessment). Це дозволяє ЄС виявляти тих, хто потребує допомоги і гарантувати отримання ними фінансової підтримки. Також «оцінка забутої кризи» сприяє посиленню уваги до конкретної кризової ситуації серед гуманітарної спільноти.

Готовність у разі надзвичайної ситуації чи стихійного лиха

Багатьох страждань, що є наслідками стихійних лих, можна було б уникнути, якби суспільство було підготовлено до вчасного реагування. Попри те, що ми не можемо з точністю спрогнозувати час приходу циклону, виверження вулкану чи землетрусу, ми знаємо місця, де ці природні катастрофи можуть трапитись: наприклад, на Карибах, в Центральній Америці, Південно-Східній Азії та Бангладеші. Таким чином ECHO фінансує низку ініціатив, що мають допомогти місцевим спільнотам бути краще підготовленими до природних катаклізмів. Служба це робить за допомогою проведення відповідних тренувань, будівництва атмосферостійких шкіл, встановлення радіосистем раннього сповіщення та протиповеневих платформ. З 2014 року ЄС залучатиме до такої діяльності волонтерські гуманітарні корпуси, які діятимуть по всьому світу. Перед тим, як розпочати роботу з підтримки раціонального місцевого розвитку, волонтери проходитимуть відповідну підготовку. Надалі вони застосовуватимуть отримані знання у конкретній кризовій ситуації.

Більше інформації:
Веб-сайт Служби ЄС із гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO)
Біографія Крісталіни Ґеорґієвої